Albi kniha, rozprávaj!

Každý týždeň si u nás v Prima Kids robíme s deťmi  výlety,  a jedným z mojich najobľúbenejších je návšteva knižnice. Kniha je podľa môjho názoru základným, magickým  prvkom v živote dieťaťa.  Kniha dieťa rozvíja po  všetkých oblastiach a stránkach, ako je empatia, fantázia, city, ale aj prežívanie reálneho sveta. Dnešná doba je veľmi uponáhľaná a síce nám výdobytky modernej doby uľahčujú život, čím ďalej tým viac nám pribúdajú deti, ktoré majú problém nielen s čítaním a porozumením samotného textu, ale aj s komunikáciou či vyjadrovaním názorov. Už v období od 3 do 6 rokov sú u dieťaťa vyvinuté všetky zložky psychiky ako sú vnímanie, predstavivosť, pamäť, pozornosť a vôľa a v tomto veku sú už schopné porozumieť čítanému textu. My v našej materskej škole milujeme knihy a pani riaditeľka nám našu Prima Kids knižnicu neustále dopĺňa úžasnými novinkami. Jednou z nich je aj Albi interaktívna hovoriaca kniha. S deťmi pracujem už 15 rokov, ale priznám sa, s touto knihou som mala skúsenosť po prvýkrát. Tento týždeň bola téma dopravné prostriedky a v rámci literárnej výchovy som si s deťmi zvolila práve Albi hovoriacu knihu Doprava s hovoriacim perom a urobili sme skvelo.

  

Z pohľadu čitateľa, ale aj pani učiteľky, ma zaujala v prvom rade pevnosť materiálu, z ktorého je kniha vyrobená. Nakoľko je v materskej škole veľa detí a knihu používame na dennom poriadku, pevnosť knihy nám zaručuje, že nám kniha ešte dlho vydrží. Pero sa výborne drží v ručičke aj mladším čitateľom a ako bonus, má aj milý vzhľad panáčika. Ako výhodu k peru oceňujem aj nabíjačku a USB kábel, vďaka ktorému si vieme pero nabiť pripojením na PC a zároveň stiahnuť do pera knihy, ktoré potrebujeme k výchovno-vzdelávaciemu procesu, či len tak pre radosť. Knihy sú určené pre deti od veku 3 do 6 rokov, ale s istotou vám viem povedať, že ich využijete aj v starších vekových skupinách. Albi interaktívnu hovoriacu knihu nájdete s tematikou od výmyslu sveta ako napríklad Môj svet, Hravá angličtina, Hravá prírodoveda, Ľudské telo, či Moje prvé farby a tvary. Manipulovať s magickým perom je jednoduché a zvládnu ho aj menej „technicky zdatné“ pani učiteľky či rodičia, nakoľko je postup, ako s knihou zaobchádzať, nahratý krok po kroku v pere.

Kniha obsahuje okrem bohatých farebných ilustrácií  aj viac ako 2000 zvukov a textov a je vhodná nielen pre čitateľov, ktorí písmenká ešte nepoznajú, ale aj pre staršie deti, ktoré sa učia ako predmety správne pomenovať, a tým si zároveň rozširovať slovnú zásobu. Kniha vzbudzuje u detí záujem a prebúdza vzťah k budúcemu čítaniu a vzdelávaniu. Dnešné deti sú veľmi technicky zdatné a technika kníh Albi ich dovedie k práci s knihou. Kniha obsahuje vpravo dole malé ikonky, ktoré nám presne napovedia, ako s knihou zaobchádzať. V knihe sa dozvieme základné názvy a informácie, ikona trojuholníka nám spestrí výuku mnohými detskými hlasmi a zvukmi. Kto je šikovný, môže sa otestovať aj v kvíze. Počas čítania knihy vás bude sprevádzať príjemný hlas pána Mila Kráľa. Hovorí sa, že dobrá recenzia by mala obsahovať aj negatívne postrehy, ale ako jediné negatívum som vnímala to, že deti vo svojom monológu používali detské vulgarizmy (blázon, nemehlo, uličník), ktoré by sa určite dali nahradiť inými slovami. Kniha už na prvý pohľad deti veľmi zaujala a to až natoľko, že sme si ju vzali so sebou na vychádzku neďaleko škôlky, kde chodíme pozorovať autá na stavenisku. Magické pero nám pomohlo presne pomenovať názvy vozidiel a rôzne predmety z okolia. Už teraz sa veľmi tešíme na ďalšie vydania, ktoré nám spríjemnia naše Prima Kids dníčky.

Text: Mgr. Michaela Baranová Foto: Prima Kids

 
 

CHCETE SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE?

Zadajte súťažný kód z kartičky, a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny!

Kartička so súťažným kódom je v každej súprave elektronickej ceruzky s knižkou. Kód môžete použiť iba raz, po vyplnení údajov budete zaradení do zlosovania o skvelé ceny.
Podrobnosti súťaže nájdete TU.

SKVELÉ, KÓD JE V PORIADKU! TERAZ UŽ LEN VYPLŇTE ÚDAJE PRE ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE!

Údaje označené hviezdičkou sú povinné *