Deň detí s knihou od ALBI

Milujem knihy, ale to nie je žiadna novinka! Čo o mne možno neviete je, že som od kníh závislá a k rovnakej závislosti vediem aj všetky deti v okolí, samozrejme, moje dieťa je v tomto absolútne na čele rebríčku...

A tak sme spolu podľahli aj Kúzelnému čítaniu od Albi. Ku knihe Rozmotaj si jazýček, Svet zvierat, Hravé učenie nám tento mesiac pribudli vďaka spolupráci s Albi hneď dve knižky - Minikniha Básničky z lesa a Lesné zvieratká.

Z dvanástich lesných zvieratiek (samozrejme, že sú doplnené mnohými ďalšími, menšími a dobre ukrytými, aby mali deti viac možností bádania), s ktorými nás zoznámil hlas Katky Brychtovej a Mira Naga, si môj synček najviac obľúbil Ježka Janka. A tak sa dozvedel nielen, ako sa volá a aká je jeho úloha v knižke, vypočul si milý dialóg s jeleňom, už vie, aké zvuky vydáva. A tie zvuky sú teda v celej knihe úplne reálne! Celé ježkovské dobrodrúžstvo zakončil drobný kvíz, ktorý naozaj zvládne dieťatko od 2 do 6 rokov, pre ktoré je kniha vyrobená.

Pri čítaní a počúvaní knihy Lesné zvieratká sme sa naozaj na hodnú chvíľu ocitli v lese, hoci sme sedeli na terase nášho domu..!

Čo sa mne a aj synčekovi veľmi páčilo, sú farebné ilustrácie a naozaj krásne stvárnené zvieratká. Dialógy sú naozaj nápadité, zvieratá v knihe učia deti nielen lesným tajomstvám, ale aj slušnému správaniu - pozdraviť, popriať všetko najlepšie... A môj drobec v knihe zakaždým objaví nové zákutie, ktoré mu učaruje.

Milujeme knihy. Obaja. Albi knihy najčastejšie berieme so sebou na cesty, keďže som ešte stále mamou, ktorá na osobné čítanie nedá dopustiť. Ale zvuky zvierat - veselé dialógy a úžasné herecké výkony hovoreného slova mu osobným čítaním nenahradím! Aj vďaka tomu si Albi kolekciu stále rozširujeme....

A čo knihe vytknúť? Azda len to, že má opäť iný tvar ako miniknihy, čo ma trochu prekvapilo. Prečo? Lebo sme doma zoradili celú Peťkovu knižnicu Albi hovoriacich knižiek a táto zatiaľ tvarom k tým predchádzajúcim nezapadá. Navyše miniknižky mali skvelý tvar a uchytenie pre drobca. No Lesné zvieratká zasa úplne bez problémov skryjem do kabelky, preto nás sprevádza všade - aj na ceste k lekárovi!

Už teraz sa tešíme na ďalšie knihy z kolekcie ALBI!

Knihu kúpite na eshope Albi:

https://eshop.albi.sk/lesne-zvieratka/

Titul: Lesné zvieratká - Minikniha

Text: Lucie Krystlíková, Katarína Kočutová

Ilustrácie: Edit Hajdu Sliacká

Nahovorili: Katarína Brychtová, Miroslav Noga

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Albi

Foto: Eva Hrašková

Originál dostupný na Notes/Eva-Hrašková.

 
 

CHCETE SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE?

Zadajte súťažný kód z kartičky, a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny!

Kartička so súťažným kódom je v každej súprave elektronickej ceruzky s knižkou. Kód môžete použiť iba raz, po vyplnení údajov budete zaradení do zlosovania o skvelé ceny.
Podrobnosti súťaže nájdete TU.

SKVELÉ, KÓD JE V PORIADKU! TERAZ UŽ LEN VYPLŇTE ÚDAJE PRE ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE!

Údaje označené hviezdičkou sú povinné *