Denník „čerstvej“ matky: chipsy, tuniak a voľný večer

Som vyštudovaná antropologička, bývalá novinárka a fanatická milovníčka kávy a úhľadných papierových bločkov. Lenže môj život je teraz tak trochu naruby – už rok mu velí niekto iný. Čo sa stane, keď na jeden večer prevezmem velenie ja?

Poznáte tie dni, kedy máte „voľno“? Dieťa je s ocinom alebo babičkou, a vy tak máte chvíľku pre seba? Keď som bola tehotná, strašne som sa tešila na to, až zase pôjdem s kamoškami do baru. Pekne sa oblečiem, nalíčim a chvíľu budem proste pekné dievča. No, v bare som tak isto, ako zvyšok populácie, nebola už strašne dlho a moje šaty pre bohyňu visia smutne v skrini. Zato domácnosť mám dosť na háku. So zatvorenými očami by som vám nielen pripravila kávu a previedla vás bytom, ale asi by som medzitým upiekla aj kurča.

No aj tak ani mastné vlasy ani neoholené nohy zatiaľ nemám a za osobné víťazstvo považujem aj fakt, že stále ešte nenosím tepláky. Po roku sociálnej izolácie to beriem ako víťazstvo. S kamoškami si aspoň voláme a občas sa nám podarí ísť na prechádzku do parku alebo sa stretneme na pohárik u jednej z nás. A občas sa mi tiež podarí byť sama.

18:00 Vojto s Kristiánkom a fenkou Františkou odchádzajú na chalupu. Ja zostanem doma, aby som mohla zajtra ísť do práce a oni si na oplátku užili voľno na vidieku. Ou yes.

18:05 Alebo nie? Mám ísť do práce? Nemám ísť s nimi? Nemala by som im navariť a všetko zabaliť? Tepláky, plienky, topánočky na von, Kristiánove obľúbené sušienky, polievku v pohári, pre Františku granule, pre Vojta večeru...

18:10 Vojto už všetko zabalil. ČOŽE? To už ozaj idú?

18:30 Odišli.

18:32 Nalievam si pohár vína. Mala som ísť s nimi.

18:40 Nie! Je dobre, že mám chvíľku pre seba. Oni to zvládnu.

18:43 Mani, pedi, maska na tvár a hudba na plné pecky. Pritom si ešte volám so sestrou. Multitasking je moje druhé ja. A tá hora prádla asi tiež.

19:10 Mám jednoznačne najkrajšie nechty na celej Letnej. O pleti sa to úplne povedať nedá, ale predsa nemôžem chcieť všetko. Neuveriteľné, čo sa dá zvládnuť, keď po vás niekto chvíľu nerozmazáva jogurt, necinká vám kľúčami pri uchu a nepučí po gauči banán.

19:50 Ako takto. Skoro nepijem, áno. Takže ten lak mi spadol OMYLOM. Za tú mandalu na parketách nemôžem.

20:00 Nie je nad to vytriezvieť nad tonou prádla. Od teraz budeme chodiť nahí. Toto fakt nejde.

20:10 Zase sa to skladá pekne s tými nalakovanými nechtami. Len sa ešte rýchlo pozriem na fotky Kristiána. A tiež videá. Mám ich v telefóne mraky. Prádlo počká.

20:20 Nepočká. Potrebujem slúžku. Alebo dve.

21:00 Ježiši, úplne som sa zabudla navečerať. A to som si hovorila, že posledné jedlo budem mať o šiestej večer. Zmení sa niečo, keď teraz urobím dvadsať drepov? A aj tak – šalát s tuniakom sa predsa nepočíta, nie?

21:10 A tie chipsy, ďalší pohár vína a čokoládový cukrík tiež nie. Pretože drepy predtým...

21:30 Blbý nápad dívať sa do zrkadla po večeri. A ešte z profilu. „Som bohyňa, som bohyňa, som bohyňa.“ Áno, ale od zajtra zase začnem cvičiť na brucho. A nechám si odsať tuk z rúk, vybieliť kruhy pod očami, odstrániť podbradok a predĺžiť nohy. V eurojackpote je teraz veeeeeeeľa peňazí, nie?

21:40 Keď už som pri zrkadle skrývajúcom našu vstavanú skriňu, mohla by som roztriediť Vojtove oblečenie podľa farieb. Nechápem, ako to niekto môže mať len tak, bez systému. A tričká a spodné prádlo, ponožky podľa výhrevnosti a vôbec. Nemala by som mu to roztriediť aj podľa sezónnosti?

22:45 Ešte že existuje knižka. A mäkká posteľ. Párty zakončím solídnym hrnčekom horúceho Cara s mliekom. Asi som stará a unavená. Alebo proste mama batoľaťa.

 

Text: Viola Černodrinská Foto: Getty Images

 

 
 

CHCETE SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE?

Zadajte súťažný kód z kartičky, a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny!

Kartička so súťažným kódom je v každej súprave elektronickej ceruzky s knižkou. Kód môžete použiť iba raz, po vyplnení údajov budete zaradení do zlosovania o skvelé ceny.
Podrobnosti súťaže nájdete TU.

SKVELÉ, KÓD JE V PORIADKU! TERAZ UŽ LEN VYPLŇTE ÚDAJE PRE ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE!

Údaje označené hviezdičkou sú povinné *