Denník „čerstvej“ matky: Robím si to pekné, aby som to mala pekné

Denná rutina nás matiek môže byť niekedy trochu na hlavu. Môj recept na také dni sú ranné rituály, ktoré vás príjemne naladia, i keď sa prebudíte o šiestej ráno s prstami v nose. A nie, nie sú to vaše prsty.

V mojej rannej „sade na prežitie“ sú v skratke tri veci. Masáž tváre, joga a fakt dobrá káva. Celé je to otázka pár desiatok minút, takže sa to dá zvládnuť každý deň. Či už idem do práce, alebo ostávam doma so synom.

6:30

Je hore. Kristián. Vojtech ho nežne dáva k nám do postele s tým, že určite ešte zaspí. Hahaha.

7:00

Mrnkanie synčeka v našej posteli vystriedalo vehementné špáranie do všetkého vypuklého na mojej tvári.

7:15

Mrnkanie prechádza do mierneho vrieskania, ktoré Kristián prekladá kusaním do brady. Mojej brady! Od tej doby, čo má dva zuby, toto láskyplné žužlanie dostalo trochu bolestivejšie kontúry.

7:19

Pokakaná plienka a pyžamko. OK. Tak to už asi vstať musím. Síce to za mňa chcela vziať fenka Františka, strašne rada by tu znečistenú plienku sama zlikvidovala, ale kamón. Takto ďaleko ešte vo svojej pohodlnosti nie som.

7:30

Dieťatko prebalené a usadené v stoličke s ovocnou kapsičkou, ktorú si striedavo rozmazáva po tvári a striedavo ju konzumuje. Pes saturovaný granulami s mäsom, káva v hrnčeku na sporáku, tadá – čas pre mňa!!!!!

7:32

Alicia Keys si k rannému beauty rituálu zapaľuje sviečku. I keď ten jej sa skladá asi z jedenástich krokov a môj len z troch, a to ešte preložených rýchlou sprchou, idem do toho a sviečku zapaľujem tiež! Natriem kolagénový drink na pleť, vlasy a nechty. Letím do sprchy, ktorú zakončujem pätnástimi sekundami studenej vody, viac vážne nedám. To už by bolo sebamrzačenie.

Krok číslo dva: na tvár si aplikujem čistiaci balzam s esenciálnymi olejmi. Jemne ho vmasírujem a so zavretými očami vdychujem levanduľu, rozmarín a šípku. Nechám chvíľku pôsobiť a potom pokračujem kvetinovým tonikom v spreji. Tento voňavý splash je na začiatok dňa super!

7:37

Kristián vrieska, že chce zo stoličky preč. Vyberám ho, smeje sa, pokladám ho na zem, nech si užije tú slobodu. Okamžite to nasmeruje k obývacej stene, v ktorej už druhý deň sústredene vydlabáva hlinu z kvetináča. Zatiaľ čo včera sa tam dostal len špičkou prsta, dnes už tam zaboril celú dlaň. To si ako zajtra pripraví sám raňajky a pozajtra zíde zo schodov?

7:40

KAFE. V mojom obľúbenom porcelánovom hrnčeku. Horúce. A tiež vianočka s ríbezľovou marmeládou od babičky. Okom kontrolujem Kristiána, ktorý práve ochutnáva Františkin tenisák. Nech žije imunita.

7:55

Pozdrav slnku. Nie je nič viac. Zvlášť pokiaľ denne zdvíhate a kolíšete deväťkilové miminko. Migréna, s ktorou ma pred mesiacom odviezla sanitka, mi ukázala, že niekedy neplatí, že „sa len vyspíte a bude to dobré“. Takže tak. Cvičiť proste musím. Kristiánovi podávam prázdnu krabicu od mlieka, ktorá ho zabaví na ďalších desať minút. Františka si užíva chvíľku pokoja a zaspáva v objatí všetkých vankúšikov, ktoré si len na gauči dokázala pritúliť. Ja po joge ešte pripájam niekoľko krátkych posilňovacích sad na brucho, zadok a boky.

A to je všetko z rána. Ťažko povedať, kedy je to zen a kedy obsedantne kompulzívna porucha, ale je to chvíľa len o mne a pre mňa a čo si budeme hovoriť, také chvíle my mamy potrebujeme ako soľ.

Text: Viola Černodrinská Foto: Getty Image

 

 
 

CHCETE SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE?

Zadajte súťažný kód z kartičky, a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny!

Kartička so súťažným kódom je v každej súprave elektronickej ceruzky s knižkou. Kód môžete použiť iba raz, po vyplnení údajov budete zaradení do zlosovania o skvelé ceny.
Podrobnosti súťaže nájdete TU.

SKVELÉ, KÓD JE V PORIADKU! TERAZ UŽ LEN VYPLŇTE ÚDAJE PRE ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE!

Údaje označené hviezdičkou sú povinné *