Kúzelný blog

Vitajte v Kúzelnom blogu

Objavili ste miesto, ktoré vám spríjemní deň vždy keď ho navštívite.

Získajte nové inšpirácie ako potešiť svoje deti, ako ich rozvíjať a pomôcť im keď pomoc potrebujú a to hravo, cez svet farebných obrázkov, príjemných hlasov, tisícok autentických zvukov, piesní, básní, rozprávok a príbehov. 

Kúzelný BLOG je miesto, kde sa dozviete o Kúzelnom čítaní všetko čo vás zaujíma. Informácie o novinkách, skúsenostiach rodičov, príspevky pedagógov, rady psychológov, postrehy blogerov, články odborníkov, a to nie len o Kúzelnom čítaní ale i o iných dôležitých prvkoch a podnetoch v detskom svete. Užite si i dnes čas s Kúzelným čítaním.

Ako vyzerá normálny deň novopečenej matky?

 

Ako vyzerá normálny deň novopečenej matky? Kojí, prebaľuje, večeria v kúpeľni a stále sa dojíma. Prečítajte si denník "čerstvej" matky. :)

-----------------------------------

odborný článok

 

Nemať deti? nevadí. Len ženám stále áno

 

Okolie reaguje rôznorodo na rozhodnutie žien, které se rozhodli nebyť matkou. Prečítajte si pár príbehov žien, které si zvolili život bez vlastných detí.

-----------------------------------

článok

 

 

Jemná motorika a kúzelné čítanie z pohľadu psychológa

 

 Deti sa každý deň naučia niečo nové, obzvlášť v nižšom veku. Nové poznatky môžu opakovaním činností pretaviť do zručností či návykov. Ktoré činnosti je vhodné u detí opakovať? Ktoré schopnosti je dôležité rozvíjať? Čo dieťa k rozvoju potrebuje? Prečítajte si článok psychologičky Mgr. Aleny Chládkovej z psychiatrickej nemocnice v Hronovciach.

-----------------------------------

odborný článok

 

5 tipov, ako skamarátiť dieťa s cudzími jazykmi

 

Premýšľali ste niekedy nad tým, čomu všetkému v cudzom jazyku deti intuitívne rozumejú? Prázdniny v zahraničí znamenajú pre dieťa nie len zoznámenie sa s novým miestom...

-----------------------------------

článok

 

 

drominickacita MOJE PRVÉ FARBY A TVARY

 

 Drominickacita je osobný blog jeho autorky Dominiky, ktorá sa veľmi pekným osobitým spôsobom venuje recenzovaniu kníh. Ako mamina malého chlapčeka sa tentokrát rozhodla povenovať knihe detskej knihe Moje prvé farby a tvary.

-----------------------------------

recenzia

 

10 tipov, ako vytvoriť detskú izbu snov

 

Využívate chvíle voľna na zveľadenie svojich príbytkov? Ak ste sa najnovšie rozhodli pustiť do renovácie detskej izby, prečítaje si ako správne na to.

-----------------------------------

článok

 

 

Evka Kišová o knihe Rozmotaj si jazýček

 

Úžasná kniha, a to z viacerých dôvodov: je zábavná, vtipná, obsahovo bohatá, s krásnymi ilustráciami a ešte aj praktická. Je výborným doplnkom logopedickej prípravy alebo prevencie, ktorá je tak pre deti oveľa zábavnejšia než doteraz a môže dieťatku spríjemniť čas ,,drilovania,, hlások.

-----------------------------------

recenzia

ČO O KÚZELNOM ČÍTANÍ HOVORÍ PSYCHOLÓG 

 

Psychológ Mgr. Maroš Kuchta z Centrua pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Prešov poskytol Kúzelnému čítaniu odborný názor na knihy a hry s hovoriacim perom, ich pozitíva a negatíva.

-----------------------------------

odborný článok

 

Labudovci a kúzelné čítanie

 

Rodinka Labudovcov s dvomi deťmi pre vás opísala ich skúsenosti s Kúzelným čítaním. Čo sa im najviac páčilo? Odporúčili by Kúzelné čítanie i menším deťom? 

-----------------------------------

recenzia

 

Mularčíkovci a kúzelné čítanie

 

Rodina Mularčíková sa zapojila do testovania Kúzelného čítania. Maminka 3 detí sa najprv sama chcela s knihami oboznámiť a potom pomôcť deťom s hrou. Nestihla. Deti videli krabicu s knihami a pustili sa do hry. Ako píše mamina: "Jeho intuícia, čo robiť bola dokonalá."

-----------------------------------

recenzia

 

 

hánovci a kúzelné čítanie

 

Pani Hánová so svojou dcérkou sa zapojili do testovania kníh Hravé učenie a zvieratká na farme. Páčili sa knihy dcérke? Našla v nich nových kamarátov? Prečítajte si o ich vlastnej skúsenosti s Kúzelným čítaním. 

-----------------------------------

recenzia

 
 

CHCETE SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE?

Zadajte súťažný kód z kartičky, a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny!

Kartička so súťažným kódom je v každej súprave elektronickej ceruzky s knižkou. Kód môžete použiť iba raz, po vyplnení údajov budete zaradení do zlosovania o skvelé ceny.
Podrobnosti súťaže nájdete TU.

SKVELÉ, KÓD JE V PORIADKU! TERAZ UŽ LEN VYPLŇTE ÚDAJE PRE ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE!

Údaje označené hviezdičkou sú povinné *