MOJE PRVÉ FARBY A TVARY (ALBI – KÚZELNÉ ČÍTANIE)

Približne pred rokom sme začali uvažovať, že kúpime Matejkovi hovoriacu knihu. Jednoznačnou voľbou pre nás boli knihy Albi. Zlákali ma krásne spracované ilustrácie, kvalitný a pevný materiál kníh a v neposlednom rade známe hlasy, ktoré knihy nahovorili. V čase, keď sme hovoriace pero kúpili, tak bol Matej ešte dosť malý na to, aby vedel, o čo v knihách ide. Raz za čas sme knihy vytiahli a skúšali sme, či už prišiel čas. Postupne Mateja knihy bavili viac a viac a aj jeho pozornosť vydržala dlhšie ako pár minút. Plne ho knihy začali baviť, keď mal niečo cez dva roky. Odvtedy sú knihy z Kúzelného čítania našou každodennou súčasťou.

Rada by som vám preto postupne predstavila knihy, ktoré majú v našej domácnosti úspech. Ako prvú by som vám predstavila novinku s názvom Moje prvé farby a tvary.  Na túto som sa veľmi tešila, pretože práve v čase, keď vyšla, Mateja začali zaujímať farby a hoci vedel, že existuje červená, zelená, modrá, zvykli sa mu farby pliesť. Vďaka tejto knihe sa môžeme hravou formou učiť, ktorá je ktorá.

Prvá stránka sa venuje farbám, ďalšia tvarom. To, čo sa mne páči najviac je, že farby aj tvary sa postupne pridávajú, ale aj naďalej si dieťa môže opakovať tie, ktoré sa naučilo na prvých stranách. Čiže na prvej strane sme sa s Maťkom zoznámili so základnými farbami ako je červená, modrá, zelená, žltá, biela, čierna a hnedá. Miestnosť, ktorá je vyobrazená na obrázku, je plná práve týchto farieb a spolu s dieťatkom si môžete pozrieť farby aj na reálnych predmetoch v miestnosti.

To isté platí aj pre tvary. V úvode dieťa spozná kruh, trojuholník, ovál, štvorec, obdĺžnik a hviezdičku. Opäť sa na krásnej ilustrácii nachádza množstvo tvarov a vy ich s dieťatkom môžete hľadať. Ďalšie strany pridávajú ďalšie farby a tvary. Nie je ich však zbytočne veľa a dieťatko tak nebude zmätené a zahltené informáciami.

To, čo veľmi bavilo nášho syna, boli siluety. Úlohou dieťatka je priradiť siluetu z bočnej strany k obrázku. Musím povedať, že dva a pol ročné dieťa to zvládlo bravúrne a veľmi sa mu to páčilo. Tak isto ako sa mu páčia kvízy, ktoré kniha ponúka. Keď sme si prešli každú stranu a zoznámili sme sa pojmami a obrázkami, tak sme skúsili jednoduchý kvíz. Samozrejme, nie všetko sa dá vedieť hneď na prvýkrát. Maťkovi to však išlo celkom dobre a keď niečo nevedel, tak som mu poradila. Ťažšie kvízy som neskúšala s ním, ale iba sama. Najťažší z nich už pracuje s pamäťou a predstavivosťou a to sa mi veľmi páčilo. To už je však pre väčšie deti.

Kniha je veľmi pekne a zrozumiteľne nahovorená. Je tu viac ako 2100 zvukov a textov. Okrem dialógov medzi postavami sú tu aj zvuky zvierat a predmetov. Kniha je vhodná pre deti od troch do sedem rokov. Náš syn má dva a pol a kniha ho veľmi zaujala. Hoci ešte nevie odpovedať na ťažšie kvízy, tak tie jednoduché mu idú celkom dobre.

Kniha Moje prvé farby a tvary určite stojí za povšimnutie. Ak máte už Albi pero doma, tak neváhajte. Deti sa zábavnou formou naučia základné farby, zistia aj čo vznikne miešaním farieb. K tomu spoznajú aj rôzne tvary, ktoré si môžu zopakovať aj pri prechádzke vonku. Kniha sa predáva samostatne, bez pera. Ak ešte pero nemáte a zvažujete, tak ja za seba a svojho syna môžem iba odporúčať. Postupne vám predstavím aj ďalšie knihy, ktoré z edície Kúzelné čítanie máme.

Knihu si môžete zakúpiť na eshope Albi. Tu nájdete aj zvukové ukážky z knihy:

https://eshop.albi.sk/hovoriaca-kniha-moje-prve-farby-a-tvary/

Za knihu ďakujem Albi.

Titul: Moje prvé farby a tvary
Text: Zuzana Slánska
Preklad: Henrieta Hanovcová
Ilustrácie: Zuzana Slánska
Nahovorili: Miroslava Drínová, Michal Hallon
Rok vydania: 2020
Vydavateľstvo: Albi
Autor recenzie: Drominička
Autor fotografii v recenzii: DrominičkaOriginál dostupný na Drominickacita.sk.

 
 

CHCETE SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE?

Zadajte súťažný kód z kartičky, a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny!

Kartička so súťažným kódom je v každej súprave elektronickej ceruzky s knižkou. Kód môžete použiť iba raz, po vyplnení údajov budete zaradení do zlosovania o skvelé ceny.
Podrobnosti súťaže nájdete TU.

SKVELÉ, KÓD JE V PORIADKU! TERAZ UŽ LEN VYPLŇTE ÚDAJE PRE ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE!

Údaje označené hviezdičkou sú povinné *