Morské dobrodružstvá - Kúzelné čítanie

Určite všetci poznáte krásnu edíciu Kúzelného čítania. Len pred niekoľkými dňami ju tvorcovia tohto úžasného zábavno-náučného projektu rozšírili o nové knižku Morské dobrodružstvá. Teraz si v nej môžete zalistovať spoločne s nami. 

Knižka nášho Peťka nadchla už po rozbalení! Toľko morských živočíchov pokope! a musím priznať, že aj ja som bola riadne zvedavá, ako sa s ňou autori popasovali tentoraz. Tak sme sa spolu zoznámili s Majkou a Dankom, malými námorníkmi, a nechali sa unášať na morských vlnách. 

Kniha je určená deťom od 3 do 10 rokov a už na prvej strane som prišla na to, ako môže zaujať tak široké vekové rozpätie. 

Danko na každej z ôsmych dvojstránok vyzve deti, aby si spolu zacvičili. Peťko (2,5 roka) hneď bežal po podložku, a hoci sú cviky nenáročné, ešte sme mali trochu problém s koordináciou počúvania a vykonávania pokynov, ktoré rozdávala Majka. Hlas Zuzky Kaprálikovej je veľmi príjemný a pokojný, žblnkot, ktorý počuť v pozadí naozaj navádza atmosféru morského prostredia. 

Cvičenie sme síce po prvej lekcii odložili na neskôr, ale toľko názvov nových živočíchov, zvukov a dialógov sme si nemohli zapamätať na prvý raz, preto si knihu Peťko vezme do rúk takmer každý deň. Oceňujem to nielen pre množstvo informácií, ktoré získa, ale aj preto, že si vďaka ALBI elektronickej ceruzke trénuje jemnú motoriku a trpezlivosť. Nie vždy totiž pri kvízoch nasmeruje ceruzku presne, potom spolu dolaďujeme pohyby, pozornosť a presnosť. Za mňa veľké plus. 

Ani búrka, ktorá zastihla na mori Danku a Majka nás neodradila, aby sme si spolu zahrali kvíz. Opäť oceňujem, že sa na každej dvojstránke nachádzajú rovno dva, jeden jednoduchší, pre malých drobcov, druhý náročnejší, na ktorý majú deti odpovedať pomocou dvoch ikon - háčika a krížika. Nemôžem si pomôcť, ale hlas Ľuboša Kostelného už pre mňa ku knihám Kúzelného čítania jednoducho patrí! 

Až keď sme s Peťkom preskúmali poklad na morskom dne, objavili ostrov plný exotických zvierat a vypočuli si Majku, ktorá Danka upozornila na maják, ktorý v noci dáva plavcom výstražné znamenia, odhodlali sme sa oddýchnuť si na vzducholodi a vypočuť si relaxačnú časť. Tú som si po všetkých otázkach - prečo je na ostrove domorodec? Načo má korytnačka pancier? Kde sa vzala morská hviezdica? Padla z neba? - na ktoré som spolu s knihou hľadala odpovede, vychutnala najviac. 

Môj akčný syn si určite relaxáciu obľúbi v inej časti dňa - napríklad večer či pred popoludňajším spánkom, nie ráno, keď je plný energie, a preto nás nedočkavo hnal na hru, ktorá prevedie malých čitateľov všetkým, s čím sa v knihe oboznámili. Zatiaľ nám chýbal parťák na hranie, keďže hrou zabavíte ľubovoľný počet potomkov. U nás s mamou pri spoločenských hrách nie je až taká zábava... čakáme na kamošku od susedov, aby sme si hru s kockou skutočne vychutnali, ktorej ako aj vám všetkým knihu určite odporučíme. Prečo? Už teraz Morské dobrodružstvá chválime za všetko - za ilustrácie, hovorené slovo, nápaditosť, motivovanie detí k pohybu a chvíľu oddychu, ktorú si doprajú na každej stránke vďaka relaxačnému cvičeniu. 

Veľmi sa tešíme, že do našej super zbierky knižiek Kúzelného čítania pribudli Morské dobrodružstvá! Už teraz sa nevieme dočkať, čo ďalšie si pre nás ALBI pripraví. 

Knihu kúpite na eshope Albi:

https://eshop.albi.sk/hovoriaca-kniha-morske-dobrodruzstva/

Titul: Morské dobrodružstvá

Text: Monika Nikodemová, Katarína Kočutová 

Ilustrácie: Veronika Balcarová 

NahovoriliZuzana Jurigová KaprálikováMartinka Kapráliková a Ľuboš Kostelný 

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Albi

Foto: Eva Hrašková

 
 

CHCETE SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE?

Zadajte súťažný kód z kartičky, a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny!

Kartička so súťažným kódom je v každej súprave elektronickej ceruzky s knižkou. Kód môžete použiť iba raz, po vyplnení údajov budete zaradení do zlosovania o skvelé ceny.
Podrobnosti súťaže nájdete TU.

SKVELÉ, KÓD JE V PORIADKU! TERAZ UŽ LEN VYPLŇTE ÚDAJE PRE ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE!

Údaje označené hviezdičkou sú povinné *