Olívia okúzlená Zuzankou a jej bežnými činnosťami

Mám pocit, že Kúzelné čítanie je už doslova stálica medzi edukačnými hračkami a kto toto zázračné pero ešte nemá, určite nad jeho kúpou aspoň uvažuje. Samozrejme, ak má deti. My môžeme za tento „vynález” naozaj pekne poďakovať, pretože si ho naša dvojročná Olívia naozaj obľúbila.

Zázračné pero je v našej domácnosti od Vianoc — priniesol nám ho Ježiško a prvá reakcia našej vtedy takmer dvojročnej Olívie bola nesmierne zlatá. Keď si rozbalila knihu Denné činnosti a na obale uvidela Zuzanku umývajúcu si zúbky spolu s mačičkou, šťastne zajasala. „Mňau, mňau” opakovala netrpezlivo Oli a nadšenie v jej tvári naozaj stálo za to. Samozrejme, že nebolo cesty späť a pero som musela ihneď po rozbalení spojazdniť.

Olívia už na príbeh o Zuzanke a jej bračekovi netrpezlivo čakala, aj keď vlastne nevedela, čo očakávať. Keď bola knižka v pere úspešne nahratá, mohli sme začať počúvať ich príbeh. Olívia si techniku používania pera a knižky osvojila rýchlejšie, než som čakala. Aj keď ma iné mamičky odhovárali od toho, aby som jej Kúzelné pero zadovážila v takom skorom veku, ja som neľutovala. Veď ak by sa jej ešte nepáčilo, počkalo by pekne na poličke na svoju chvíľku.

Oli je z knižky nadšená ešte dnes a ja sa vôbec nečudujem. Práve Denné činnosti odporúčam maminám s malými detičkami. Zaujme jednoduchosťou hovoreného textu, milými pesničkami a tiež krátkym kvízom, ktorý zvládnu naozaj aj 1,5 až 2-ročné detičky. A keďže hlavnými hrdinami sú deti, konkrétne súrodenci Zuzanka a Miško so svojími domácimi zvieratkami mačičkou Mínou a psíčkom Benom, svojim detičkám sa ani bližšie do vkusu trafiť nemôžete.

Oceňujem dokonca aj trefné činnosti, ktoré Zuzka a Miško v knižke vykonávajú. Knihou si tak môžete dopomôcť pri umývaní zúbkov alebo raňajkovaní s vašimi vlastnými deťmi. Na tejto knižke je výborné aj to, že je doslova vreckového rozmeru, čo znamená, že je skvelým adeptom na zábavu do auta či na cesty.

PERO PRE MALÝCH AJ VEĽKÝCH

Myslím, že moja recenzia je dosť výpovedná sama o sebe. Kúzelné čítanie našu dcéru baví, a to že zároveň ide aj o edukačnú hračku, je pre mňa naozajstné pozitívum. Toto zázračné pero, ako mu hovorím ja, je podľa mňa skvelou investíciou, pretože môže dieťatku slúžiť do školského veku aj počas neho. Je to aj skvelý tip na darček, ak tápate, čo venovať.

Text: Michaela Bašnáková  Foto: Michaela Bašnáková

 
 

CHCETE SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE?

Zadajte súťažný kód z kartičky, a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny!

Kartička so súťažným kódom je v každej súprave elektronickej ceruzky s knižkou. Kód môžete použiť iba raz, po vyplnení údajov budete zaradení do zlosovania o skvelé ceny.
Podrobnosti súťaže nájdete TU.

SKVELÉ, KÓD JE V PORIADKU! TERAZ UŽ LEN VYPLŇTE ÚDAJE PRE ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE!

Údaje označené hviezdičkou sú povinné *