Recenzia Kúzelného čítania od rodinky Hánovej

V prvom rade Vám chcem poďakovať za seba i moju dcérku Natálku,  že ste nám umožnili testovať Vaše knihy:  Hravé učenie a Zvieratká na farme z projektu Kúzelné čítanie. Stretla som sa s reklamou na Vaše knihy, kamarátky o nich rozprávali a tak som bola zvedavá, či sa aj u nás stretnú so záujmom a budú obľúbené. Preto som využila možnosť zapojiť sa do hry o základný balík kníh Kúzelné čítanie .

Podľa mňa je to super nápad, výborná hra, či skôr učenie, ktoré chytí a zaujme dnešné “moderné deti“. Tie žijú s technológiami prakticky od malička a preto dcérka nemala žiadny  problém vziať do rúk pero a po krátkej inštruktáži ho vedieť ovládať. Baví ju to a rada s ním pracuje. Páči sa jej Vaše hovoriace pero, s ktorým môže behať po knižke a počúvať čo hovorí.  Vlastne bavíme sa všetci. Ona i my rodičia. A hlavne učíme sa pri tom.

Natálka bola očarená knižkou  Zvieratka na farme. Je v nej  veľa zvieratiek , ktoré ona miluje. Páčil sa jej motýľ Florián  a jeho príbeh o stratenom kozliatku. Často počúva zvuky, aké vydávajú zvieratká a rada ich napodobňuje, poznáva ich mená a život,  počúva melódie a pesničky.

Čo sa týka druhej  knihy s názvom Hravé učenie,  tam ju tiež najviac zaujali  pesničky , rôzne zvuky a melódie. Často sme sa vracali k stránke, kde Kubko bol u lekára a so záujmom počúvala všetko čo pani doktorka povedala. A ešte karneval v škôlke, kde rada počúva príbehy o rozprávkových postavičkách a  samozrejme posledná strana, kde sú zvieratka.

Kúzelné čítanie pomáha mojej dcérke obohatiť a rozvíjať slovnú zásobu, učí ju správnej výslovnosti niektorých slov, rytmiku reči i gramatiku. Učí sa orientácii, trpezlivo počúvať a plniť úlohy, podnecuje jej zvedavosť. Spoznáva čo je dobré a správne, učí sa trpezlivosti a cieľavedomosti pri práci a hraní sa. Kúzelné čítanie rozvíja väčšinu jej zmyslov naraz. A najmä učí sa a nasáva nové informácie, ktoré ju zaujímajú. Informácie  o svete, veciach, ľuďoch a okolí.  Naučí sa aj rôzne iné  veci, ako počítať, abecedu, spoznávať zvieratka, rôzne príbehy, či zaujímavé povolania.

Práca s Kúzelným čítaním však dáva aj mne možnosť zmysluplne tráviť s dcérkou čas, sledovať jej pokroky a tešiť sa spolu s ňou, ako jej to ide. Som vďačná za tento nápad a možnosť  ho využívať, lebo okrem hrania sa a učenia dáva aj nám dospelým možnosť spomaliť a načas sa vrátiť do detského sveta spolu s dcérkou. Tiež je to výborná pomoc aj vtedy, keď na Natálku  práve nemám čas, lebo varím, upratujem,  pracujem okolo domu alebo v záhrade. Kniha jej robí spoločnosť, zastúpi mňa a dcérka si môže sama overiť čo sa naučila, či je to správne prostredníctvom zadaných úloh v kvízoch. Miluje pesničky i básničky. O všetkom čo počula, čo sa dozvedela sa spolu rozprávame a tak nenásilne rozvíjam aj dcérkine komunikačné schopnosti ale aj sluchovú pamäť. Vaše knihy sa stali našou „ srdcovkou“ a súčasťou každého dňa.

Tešíme sa, až si doplníme kolekciu o nové knihy Kúzelného čítania a hrou sa dozvieme a naučíme nové veci, pesničky a rozprávky. Určite túto knihu odporúčam  všetkým mamám, ktoré  sa chcú učiť a zabávať s deťmi hravou formou.  Už sa tešíme a ďakujeme!

 
 

CHCETE SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE?

Zadajte súťažný kód z kartičky, a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny!

Kartička so súťažným kódom je v každej súprave elektronickej ceruzky s knižkou. Kód môžete použiť iba raz, po vyplnení údajov budete zaradení do zlosovania o skvelé ceny.
Podrobnosti súťaže nájdete TU.

SKVELÉ, KÓD JE V PORIADKU! TERAZ UŽ LEN VYPLŇTE ÚDAJE PRE ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE!

Údaje označené hviezdičkou sú povinné *