Recenzia Kúzelného čítania od rodinky Mularčíkovej

V úvode by som sa chcela hlavne poďakovať za túto skvelú príležitosť testovať knihy kúzelného čítania. O knihách som už síce počula, ale osobne som sa s nimi nestretla.

A teraz k veci. Volám sa Veronika a som mama troch malých úžasných človiečikov, vďaka ktorým som sa do tejto akcie zapojila. Knihy nám prišli v najlepšej možnej chvíli, po boji s teplotami a mrzutosťou.

Najskôr som chcela knihy odložiť, aby som si mohla večer naštudovať Sprievodcu kúzelným čítaním a potom pred deťmi machrovať, ale keď deti zbadali perfektný kufrík, moja snaha bola márna. Mala som síce obavy, aby to 5 ročný syn nepokazil skôr ako to stihneme vyskúšať, ale zostala som milo prekvapená. Jeho intuícia, čo robiť bola dokonalá. A tak po týždňovom mrnčaní som zrazu mala čas v pokoji vypiť kávu, kým on sa učil aké zvieratá sú na obrázkoch.

Pre staršiu dcéru som chcela knihu Moje prvé písmena a napriek tomu, že je už druháčka kniha našla svoje využitie. Prekvapením bolo pre mňa to, že sme boli vybratí na testovanie hneď dvoch kníh a ďalším prekvapením bol krásny diár, ďakujem!

A teraz postupne.

 

 

Kúzelné čítanie – Svet zvierat

Pre mňa je táto kniha veľmi pekne prepracovaná a rozdelená. Veľmi dobré sú sprievodné texty, vďaka ktorým deti pochopili, že živočíchy majú rôzne biotopy, ktorým sú prispôsobené, aby tam prežili. Zaujímavejšia bola pre nás prvá polovica knihy, kde boli zvieratá, ktoré žijú u nás a poznáme ich. Najskôr sme skúšali spoznávať zvieratá a potom sme si pomocou kúzelného pera overovali, či máme pravdu. Bolo som milo prekvapená, koľko zvieratiek deti poznajú. Potom sme prešli aj ostatné stránky a zoznamovali sa so zvieratami, ktoré u nás nežijú. Zaujímavé bolo tiež, že sme spoznávali aj názvy rastlín a stromov. Ďalšou funkciou knihy bolo, že sme si mohli aj vypočuť zvuky, ktoré zvieratá vydávajú. Neskôr sme si mohli spoznávanie zvierat a spoznávanie zvukov vyskúšať na základe kvízov. Zvuky boli pre 5 ročného náročné, niekedy nie len pre neho. Zato 17 mesačný syn si ich vychutnáva.

Super bol tiež kvíz s otázkami o zvieratkách, vidieť tie zadumané tváričky ako premýšľajú bolo na nezaplatenie. Musím dobrovoľne priznať, že keď zostala kniha v obývačke na stole, tak som neodolala a skúšala som kvízy aj ja, a nie vždy úspešne, ale polepším sa :) Prichytila som pri nej aj nášho tatinka a návštevy skúšali tiež. Túto knihu môžem jednoznačne odporúčať.

 

Kúzelné čítanie – Moje prvé písmenká


Od tejto knihy som vôbec nevedela, čo mám očakávať. Bála som sa, že už nebude
až taká využitá, keďže dcéra je druháčka, že počká až na nášho predškoláka. Ale nie,
kniha je spravená takou peknou hravou formou, že zaujme na prvý pohľad.
Tiež by som tu chcela vyzdvihnúť veľmi pekne nahovorenie pani Danicou
Jurčovou.
Okrem opakovania si písmen a slov, sú k obrázkom pekné a náučné opisy, vďaka
kvízom sa cibrí deťom ich pozornosť a schopnosť objavovať a spoznávať veci.
Zaujímavá bola tiež hra na poslednej dvojstrane, sú tam všetky naše obľúbené
rozprávky, krásne nahovorené. Zábava na večer pre celú rodinu. Knihu môžem
jednoznačne odporúčať.

A na záver môžem okrem poďakovanie len dodať, že Ježiško má uľahčenú robotu s rozmýšľaním o darčekoch a pravdepodobne jedným z darčekov bude Hravá angličtina.

 

 

 
 

CHCETE SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE?

Zadajte súťažný kód z kartičky, a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny!

Kartička so súťažným kódom je v každej súprave elektronickej ceruzky s knižkou. Kód môžete použiť iba raz, po vyplnení údajov budete zaradení do zlosovania o skvelé ceny.
Podrobnosti súťaže nájdete TU.

SKVELÉ, KÓD JE V PORIADKU! TERAZ UŽ LEN VYPLŇTE ÚDAJE PRE ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE!

Údaje označené hviezdičkou sú povinné *