Už ste sa zoznámili so Strašidlami?

My doma zbožňujeme Kúzelné čítanie...

Spojiť nalepovanie s ceruzkou bol ten najlepší nápad, s akým mohli tvorcovia tohto skvelého projektu prísť!

Usilovnosť a kreativitu na 15 stranách si decká doslova vychutnajú. Kniha vsak sľubuje zábavu nielen pre deti od 3 do 9 rokov, pre ktoré sú Strašidlá primárne určené, ale aj pre rodičov, aspoň ja som sa pri skladaní strašidiel úžasne zabavila (okej, priznávam, že som sa zo začiatku - preto - že nikdy nečítam návody, a to pri ničom - snažila poskladať reálne strašidlá, nie "vlastné"), no po-tom ma moje strašidielko uviedlo do obrazu a zrazu mala ježibaba telo zo slizu a namiesto nohy kopyto, čertovská hlava pristála na rytierskom brnení a drak sa vznášal ako duch.   

 

U nás je v kurze ježibaba na všetky spôsoby, najlepšie však v peci, takže sme prvý týždeň nalepovali a počúvali iba prvú dvojstranu. To moje malé strašidlo už na druhý deň citovalo texty nahovorené skvelým Lukášom Latinákom a ešte lepšou Luckou Vráblicovou.
Dalo mi námahu presvedčiť ho bádať na strašidelnom hrade, ale kostry skladá rád aj z papiera, tak sa dal zlomiť.  a netopiere naháňali myši a naopak.
Vodníka a drakov si vychutnáme neskôr, lebo hneď po ježibabe bolo na programe čertovské dopĺňanie podľa tieňov a škriatkovia... Ktovie prečo ...  
Vlastne, celkom presne viem, prečo. Miešačku od škriatkov si namiesto do knižky nalepil do postele a spávať chodí s ceruzkou.heart

Kvízy boli super, keďže drobec má len 3 rôčky, s niektorými otázkami som mu musela trošku pomôcť, ale na druhý a ďalší raz ich zvládol hravo.
Ako som bola zo začiatku zaskočená mäkkou väzbou (máme slušnú zbierku Kúzelneho čítania a všetky mali tvrdé stránky - teda okrem adventneho kalendára a Betlehema), teraz ju hodnotím ako vysoko pozitívnu, lebo Strašidlá so sebou vláčime všade. Takže označenie "vhodné na cesty" je určite na mieste. 

Ktosi mi pošepkal, že naši českí susedia majú viac samolepkových knižiek a tak mi nezostáva iné ako dúfať, že sa čoskoro objavia aj u nás!!
 
Text: Evka Krajancová Foto: Evka Krajancová

 

 
 

CHCETE SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE?

Zadajte súťažný kód z kartičky, a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny!

Kartička so súťažným kódom je v každej súprave elektronickej ceruzky s knižkou. Kód môžete použiť iba raz, po vyplnení údajov budete zaradení do zlosovania o skvelé ceny.
Podrobnosti súťaže nájdete TU.

SKVELÉ, KÓD JE V PORIADKU! TERAZ UŽ LEN VYPLŇTE ÚDAJE PRE ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE!

Údaje označené hviezdičkou sú povinné *